Overall

Time

Race No.

Name

Cat.

Club

1

00:58:29

216

Julian Manning

SM

Denmead Striders

2

00:59:36

282

Hugh Aggleton

SM

Cardiff Harlequins

3

01:02:43

265

Daniel Bailey

SM

Victory AC

4

01:03:12

269

Matt Cheyney

SM

Denmead Striders

5

01:03:16

209

Tony Randell

VM

6

01:04:40

184

Chris Chambers

VM

Eastleigh RC

7

01:04:45

258

Mark Eaton

VM

Stubbington Green Runners

8

01:05:51

249

Lee Weeks

VM

Denmead Striders

9

01:06:28

261

Mike White

VM

Stubbington Green Runners

10

01:07:08

197

Tony Conway

SVM

Portsmouth Joggers

11

01:07:46

274

Richard Murphy

SM

12

01:07:49

240

Danny White

SM

Lordshill Road Runners

13

01:07:57

225

Phil Guest

SVM

Portsmouth Joggers

14

01:08:17

175

David Howard

VM

Victory AC

15

01:08:30

336

Maichael Robinson

SM

16

01:08:46

162

Franklyn Young

VM

Winchester & District AC

17

01:08:51

161

Sean Bowen

VM

Hardley Runners

18

01:09:22

263

Don Doe

SVM

Poole Runners

19

01:09:31

203

Joe Chick

SM

20

01:09:37

326

Matt Jones

VM

21

01:10:14

352

Phil Hoy

VM

Portsmouth Joggers

22

01:10:35

259

Chris Ness

VM

Walton AC

23

01:10:40

266

Fay Cripps

VL

Chichester Runners & AC

24

01:11:08

235

Lucy Zirbser

SL

Sandhurst Joggers

25

01:11:12

339

Kevin Sibley

VM

Steel City Striders

26

01:11:14

257

Andrew Stockwell

VM

Stubbington Green Runners

27

01:11:35

307

Marty Usher

VM

Tone Zone Runners

28

01:11:45

136

David Hayles

VM

Alton Runners

29

01:11:47

323

Don Tucher

SM

30

01:11:55

346

Tim Brown

VM

Portsmouth Joggers

31

01:12:09

144

NickRanson

SM

32

01:12:10

145

Andy Jenkins

SM

33

01:12:25

131

Joe Halter

SM

East Wittering Runners

34

01:12:43

219

Mark Hamilton

VM

35

01:13:00

221

Jo Hesketh

VL

Steyning AC

36

01:13:11

141

Jon Leigh

VM

Stubbington Green Runners

37

01:13:21

241

Paul Fleming

VM

Haslemere Border AC

38

01:13:32

210

Rob Fleming

SM

Liss Runners

39

01:13:39

135

Bob Pentland

SVM

Portsmouth Joggers

40

01:13:46

341

Ashly Spratt

SM

Chichester Runners & AC

41

01:13:56

236

Mark Zirbser

VM

Farnham Tri

42

01:14:08

193

James Rous

VM

Achilles Club

43

01:14:20

213

John White

VM

44

01:14:30

190

Donna Read

VL

Haslemere Border AC

45

01:14:44

206

Adrian Murphy

VM

Chichester Runners & AC

46

01:14:51

347

Christopher Grigg

SM

British Triathlon Fed.

47

01:15:17

312

Alan Court

VM

Eastleigh RC

48

01:15:23

244

James Lee

SM

49

01:15:26

234

Simon Ware

VM

50

01:15:27

305

Tom Swift

SM

Fareham Crusaders

51

01:15:30

???

???

52

01:15:46

318

Richard Spandley

SM

Haslemere Border AC

53

01:15:55

291

Mike Melrose

VM

Waverley Harriers

54

01:16:01

183

Marcus Lee

VM

Stubbington Green

55

01:16:08

204

James Staley

SM

56

01:16:19

273

Gavin Jones

SVM

Fleet & Crookham AC

57

01:16:21

345

Steve Timmick

SM

58

01:16:46

262

Roderick Nairn

SVM

Fareham Crusaders

59

01:16:48

154

Colin Hiscock

SM

Tone Zone

60

01:17:00

153

Mark Pelley

VM

Denmead Striders

61

01:17:29

288

Joanna Curtis

SVL

Winchester & District AC

62

01:17:43

302

Phil Nicolle

VM

Ealing Eagles

63

01:18:18

340

Phil Harris

SVM

64

01:18:32

243

Andy Lee

VM

Stubbington Green

65

01:18:34

355

Paul Spurge

SVM

Portsmouth Joggers

66

01:19:11

128

Chris Jackman

SM

67

01:19:14

143

Gary Pidgeon

VM

Tone Zone Runners

68

01:19:27

252

Alan Clarke

SVM

Worthing Harriers

69

01:19:34

227

Jennifer Bradley

SL

Serpentine

70

01:19:44

253

Alan Pettitt

VM

Horsham Joggers

71

01:19:53

103

Konstantin Penkov

VM

72

01:19:57

215

Chris Pearson

SM

Overton Harriers

73

01:19:58

178

Michael White

VM

74

01:20:03

311

Simon Hayward

SM

75

01:20:08

321

Melissa Panter

SL

76

01:20:21

287

Louisa Proctor

SL

Tone Zone Runners

77

01:20:23

270

Dave Leyshon

VM

78

01:20:31

164

Kim Nelson

VL

79

01:20:48

229

Lawrence Bromley

SM

80

01:20:51

351

David Worth

SVM

Stragglers

81

01:21:01

245

Sorcha Cotter

SL

82

01:21:06

275

Keith Woolven

VM

Fareham Crusaders

83

01:21:08

256

Nick Kimber

VM

Stubbington Green Runners

84

01:21:11

251

Mark Travers

VM

Tring Running Club

85

01:21:27

301

Karen Harrison

VL

Tone Zone Runners

86

01:21:28

140

Ian Bayley

VM

Tone Zone Runners

87

01:21:53

349

Steve Hughes

SVM

88

01:22:00

232

Paul Ingleby

VM

89

01:22:22

255

Susie McGregor

VL

Stubbington Green Runners

90

01:22:27

299

Anne Kari Enes

VL

Tone Zone Runners

91

01:22:31

247

David Bateman

VM

Haslemere Border AC

92

01:22:35

286

Peter Hague

VM

93

01:22:46

163

Natasha Swan

VL

Seaford Striders

94

01:23:02

322

Justin Long

VM

95

01:23:07

211

Marion Wicks

SVL

96

01:23:14

104

Paul Coe

SM

Tone Zone Runners

97

01:23:21

313

Grzegorz Gacek

SM

98

01:23:22

171

Andrew Wright

VM

Victory AC

99

01:23:23

228

Jim Orr

SM

100

01:23:44

113

Anita Crawley

VL

Denmead Striders

101

01:23:48

334

Stefan Cerea

SM

102

01:23:54

169

Felicity Paton

SL

Tone Zone Runners

103

01:24:16

112

Brian Rumary

SVM

Eastleigh

104

01:24:23

223

Guy Phelps

SVM

Victory AC

105

01:24:30

201

Phillip Humphrey

VL

106

01:24:56

306

Chriss Gallagher

SM

Tone Zone Runners

107

01:25:09

308

Peter Cross

SVM

Belgrave Harriers

108

01:25:12

188

Simon Watts

VM

Serpentine RC

109

01:25:17

260

Michelle Butler

VL

Victory AC

110

01:25:18

264

Richard Francis

VM

Overton Harriers

111

01:25:19

212

Geoff Brown

VM

112

01:25:22

195

Diana Jordan

SVL

113

01:25:23

271

Sandra Hopkins

VL

Portsmouth Joggers

114

01:26:08

120

Graham Clarke

SVM

Denmead Striders

115

01:26:39

109

Daniel Joliffe

SM

116

01:26:58

224

Ann Metherall

VL

117

01:26:59

194

Charlotte Hill

SL

118

01:27:06

296

Ian Watson

VM

Sandhurst Joggers

119

01:27:10

199

Philip Young

SM

120

01:27:26

268

Stuart Thomson

VM

Tone Zone Runners

121

01:28:04

196

Denis Mole

SVM

Havering 90 Joggers

122

01:28:19

214

Lucy Pearson

SL

Overton Harriers

123

01:28:33

285

Rachael Openshaw

SL

Stubbington Green Runners

124

01:28:38

182

Martyn White

SM

125

01:28:53

174

Maria Benfield

VL

126

01:29:13

186

Michael Pearce

SVM

Alton Runners

127

01:29:15

325

Paul Allison

VM

128

01:29:23

350

Sreeram Pamidighantam

SM

129

01:29:29

155

Emma Baker

VL

Denmead Striders

130

01:29:32

170

Rory Heard

VM

Denmead Striders

131

01:29:40

148

Nigel Rose

SVM

Marlow

132

01:29:57

289

Amanda Worne

VL

Tone Zone Runners

133

01:30:02

329

Lukas Prchal

SM

134

01:30:03

283

David Ross

VM

135

01:30:08

324

John Cowlin

VM

Victory AC

136

01:30:09

146

Beth Pirie

VL

Victory AC

137

01:30:13

317

Mark Clawson

VM

Fittleworth Flyers

138

01:30:34

300

Eva Kolivoskova-Martin

VL

139

01:31:27

233

Chris Franklin

SM

140

01:31:45

272

David Groves

VM

141

01:32:02

343

Ruth Pearson

SL

142

01:32:04

310

Gareth Gerrard

SM

143

01:32:33

279

Jamie Irwin

SM

144

01:32:48

330

Andrew Austin

VM

145

01:32:50

202

Lisa Hennen

VL

146

01:32:52

191

Emma Turner

VL

Haslemere Border AC

147

01:33:01

101

Gary McCawley

VM

Denmead Striders

148

01:33:02

338

Chris McWilliam

VM

Blackwater Valley Runners

149

01:33:03

353

Tony Macpherson

VM

Windrush Tri

150

01:33:10

267

Daniel Hughes

SM

Tone Zone Runners

151

01:33:12

130

Lisa Justice

VL

152

01:33:14

205

Julia Park

SVL

Stubbington Green Runners

153

01:33:16

320

Peter Wiggins

SVM

Winchester & District AC

154

01:33:28

121

Melanie Hunt

SVL

Denmead Striders

155

01:34:19

165

Ron Avery

SVM

Sunderland Strollers

156

01:34:22

150

William Hurley

SVM

Blackwater Valley Runners

157

01:34:24

332

Ruth Blanco

VL

Haslemere Border AC

158

01:34:29

239

Aaron Thatcher

SM

159

01:34:39

278

Stuart Williams

VM

160

01:34:47

254

Robert Bernard

SVM

161

01:35:03

238

Colin Thatcher

SVM

162

01:35:11

335

Sarah Allonby

VL

Amphill & Flitick Flyers

163

01:35:23

102

Gemma Whitehouse

SL

Waverley Harriers

164

01:35:28

129

Allison Walker

VL

165

01:35:59

218

Richard Kessell

VM

166

01:36:16

167

Bob Smith

VM

167

01:36:34

315

John Hunt

SVM

Portsmouth Joggers

168

01:36:39

158

Marion Watson

VL

169

01:36:57

281

Antony Hoyle

VM

Fareham Crusaders

170

01:37:28

220

Nick Knight

SM

171

01:37:29

108

Austin Hedgecock

VM

172

01:37:37

231

Mike King

SVM

173

01:38:25

298

Linda Dowell

SVL

174

01:38:37

348

Thomas Lyon

SM

175

01:38:51

280

Sharon Woods

SVL

176

01:39:13

107

Neil Prowse

VM

177

01:39:16

137

Phil Holden

VM

178

01:39:32

166

Mandy Henry

VL

179

01:39:48

242

Finbarr Cotter

SVM

180

01:40:42

354

Ian Mulry

VM

Leighton Fun Runners

181

01:40:44

319

Peter Jenkins

SVM

Worthing Striders

182

01:40:51

192

Krysia Broda

SVL

Epsom Allsorts

183

01:40:57

314

Julia Winter

SVL

Portsmouth Joggers

184

01:41:04

331

Janice Austin

VL

185

01:41:05

207

John Le Lievre

SVM

186

01:41:17

316

Helen Spandley

VL

Haslemere Border AC

187

01:41:31

327

Dawn Butcher

VL

188

01:41:39

284

Eric Beck

VM

Stubbington Green Runners

189

01:41:53

139

Steven Burridge

VM

190

01:42:02

168

Joan Woolley

SVL

Tone Zone Runners

191

01:42:30

226

Rosie Lewis

SVL

192

01:42:38

222

Michael Harrison

VM

193

01:42:39

122

Simon Owen

VM

194

01:43:11

297

Graeme Stringer

SVM

195

01:43:42

177

Jane Nockemann

SVL

Portsmouth Joggers

196

01:43:59

358

David McKeown

VM

Hardley Runners

197

01:44:10

115

Robert Sawers

VM

Chichester Runners & AC

198

01:44:13

149

Lionel Fanshawe

VM

199

01:44:29

237

Gaynor Cannings

VL

200

01:44:53

309

Robert Streeter

VM

Purple Patch Runners

201

01:46:29

304

Alison Nicolle

VL

Ealing Eagles

202

01:46:45

250

Peter Neill

SVM

Hart Road Runners

203

01:49:22

159

Caroline Freeman

VL

Alton Runners

204

01:51:05

117

Beanie Watson

SL

205

01:51:27

248

Marilyn Crocker

SVL

Victory AC

206

01:53:35

151

Martyn Greaves

SVM

Fittleworth Flyers

207

01:54:28

157

Paul Meades

VM

208

01:55:16

111

Dawn Rumary

SVL

Eastleigh

209

01:55:25

295

Nicola Watson

SVL

Sandhurst Joggers

210

01:55:28

328

Michael Wilson

SVM

211

01:55:54

123

Julia Revill

SVL

Denmead Striders

212

01:55:55

147

Eve Daw

SVL

213

01:56:28

344

David Pearson

SVM

214

01:57:33

290

David Brooks

SVM

Veterans AC

215

01:58:14

114

Nick Bailey

SVM

Denmead Striders

216

01:58:45

356

Cindy Wong

VL

217

01:58:46

357

Neil Wates

SM

Victoria Park Harriers

218

01:59:34

276

Rebecca Humphreys

VL

Haslemere Border AC

219

02:01:13

342

Katie Perry

SL

Cranleigh Sunflowers

220

02:01:04

337

Tim Lamb

SM

221

02:02:29

277

Nicola Carter

VL

Haslemere Border AC

222

02:09:06

292

Sandra Clark

VL

Portsmouth Joggers

223

02:09:07

294

Andrea Berogna

VL

224

02:09:08

293

Amie Crews

SL

Portsmouth Joggers

225

02:09:44

134

Debbie Pentland

SVL

Portsmouth Joggers

226

02:09:45

217

Michael Dee

SVM

Henfield Joggers

227

02:17:56

333

Mary Toher

SVL